Stránky svobodného brdského horala

Prosinec 2011

PF 2012

24. prosince 2011 v 14:46 | Václav Knechtl |  Novinky
PF 2012
Vážení přátelé, kamarádi, známí a zároveň Brdomilci,
Velice si cením vašeho zájmu o brdy a tento blog zejména. Jen díky vám, mým čtenářům, má smysl tento blog vytvářet a budovat. Když jsem před necelým rokem o založení něčeho takového uvažoval, nečekal jsem, že si najde tolik pravidelných čtenářů. O to víc mě to těší a vidím že to má smysl.

Dovolte mi prosím, abych vám touto cestou všem poděkoval za vaši přízeň. Chtěl bych za sebe ze srdce popřát krásné a pohodové svátky vánoční, plné dobrého jídla a pití, a do Nového roku 2012 hodně štěstí, zdraví, pohody a splněných přání... A kde by jsme byli kdybych vynechal "Plno vydařených brdských výletů" Mrkající

Já osobně mám jen malé přání do nového roku, a sice aby jste i nadále navštěvovali tento blog, nacházeli na něm inspiraci, uklidnění a také radost, aby vás články a fotografie přiváděly na krásná brdská místa a pomáhali vám zapomenout na chvíli na všechen ten stres, který je pro tuto dobu charakteristický.
RedakceUsmívající se

7. soutěžní kolo 16.12.2011 - 16.1.2012

16. prosince 2011 v 22:32 | Václav Knechtl |  Hádanky
Tato Fotka, co se týká kvality moc povedená není,ovšem pro naše potřeby to postačí... Tentokrát od vás chci vědět kde se tata stavba přibližně nachází ??? Hodně štěstí!

Nový brdský portál

12. prosince 2011 v 14:36 | Václav Knechtl |  Novinky
Dobrý den a ahoj.
Rád bych Vám, všem příznivcům Brd, oznámil jednu potěšující zprávu. Dnes ve 12 hod. a 12 minut byl oficiálně spuštěn nový brdský portál s názvem Brdská stopa. Portál je vytvořen Horskou službou Brdy a má přinášet komplexní informace o lyžařských podmínkách na této vrchovině. Na chodu portálu se podílí řada lidí a je určen především pro příznivce běžeckého lyžování na Brdech a v okolí. Na webu můžete najít kompletní sněhové zpravodajství. Nezapomeňte však, že jsem ryzí amatéři a dobrovolnící. Ale i tak věříme, že se Vám všem bude portál líbit a bude sloužit dobré věci.


Betlémské světlo na Baštíně

7. prosince 2011 v 20:11 | Jiří Vlček alias Vlčáák |  Novinky
Betlémské světlo na Baštíně.
Na počátku měsíce prosince, roku píšícího se s letopočtem 2011, v hlavách dvou brdských obdivovatelů zrodil se nápad uspořádat předvánoční setkání příznivců tohoto pohoří v srdci Evropy. Jak ale celou akci vlastně pojmout? Nápad tak předcházel nápad. Rozhodně by to nemělo být pouhé hospodské posezení a možnost účastnit se by měl dostat každý. Tedy od toho nejmenšího příznivce až po toho opravdu zkušeného. Navíc každý by si měl z akce něco odnést, měla by ho případně nějak obohatit a to navíc, ať už je z okolí Brd a nebo dokonce kdo ví jakého konce republiky. Tyto myšlenky se nám honily hlavou. Náhoda tomu chtěla, že při sobotním otevření jedné z mutací novin, otisknut zde byl článek o Betlémském světle. Tento krátký novinový příspěvek byl vlastně vnuknutím definitivního rázu námi pořádané akce. Totiž dostat Betlémské světlo na Baštín. Lokalita se, přímo nabízela a to především díky zřícenině kostela Svatého Jana Křtitele, která je navíc relativně snadno přístupná z Teslín a nebo Míšova. Krátkou zastávku si ale může udělat každý v rámci svého celodenního brdského putování. Zbývalo už jen stanovit datum a vymyslet poutavý a zároveň nikterak nenáročný program. Letošní setkání se tak uskuteční v neděli 18.prosince 2011 od 15:00 hodin. a po krátkém zahájení a úvodním slovu bude následovat vyprávění Pavla Wünsche o pradávné historii probštství na Teslínech. Autora článku o tomto místě, který v případě zájmu snadno naleznete na internetovém portálu Brdy.org . Po celou dobu našeho krátkého zastavení si budete moci převzít do lucerniček Betlémské světlo. Je jasné, že touto dobou se začne pomalu nad klášterem stmívat. Proto mohou všichni účastnící vyrazit na plánovanou společnou lucerničkovou pouť směrem do Míšova. Konec baštínského putování bude tak někdy okolo 16:30 hod. v Míšově na parkovišti u obecního úřadu. Snad stihneme i krátké občerstvení v místním legendárním grilu. Co říci závěrem naší krátké reportáže o vzniku a zrození této akce. Doufáme, že i přes na poslední chvíli organizované dostaveníčko přijde hojný počet poutníků. Snad tomu dopomůže i jistá míra magičnosti místa setkání a odpočinutí si od náročného předvánočního shonu. Vždyť na Rožmitálsku se psala nejstarší historie národa českého. O nic méně významná, než historie pražská. Snad se nám podaří položit základní kámen k pravidelné předvánoční baštínské pouti za Betlémským světlem.